Hamburg Galatasaray Maçını Canlı İzle Hamburg Gs Maçını İzle Gs

1922, BERLİN.
Almanya Lig Şampiyonluğu için karşı karşıya gelen FC Nürnberg ve Hamburg SV’ yi futbolda eşine az rastlanan bir sürpriz bekliyordu..

Hamburg SV, 1887 yılında kurulan Sport Club Germania, 1888’de kurulan Hamburg FC ve 1906’da kurulan FC Falke Eppendorf kulüplerinin birleşmesiyle 1919’da doğdu. Alman futbol literatürünün SC Germania’nın kuruluş tarihi olan 1887’yi Hamburg SV’nin de kuruluşu olarak benimsemesiyle kulüp ülkenin en eski futbol kulübü olma unvanını ele geçirdi. İlk şampiyonluğuna ulaşabilmek içinse dört sene beklemesi gerekti.

1922 sezonu Alman futbol tarihine geçecek bir finale tanık oldu. FC Nürnberg ve Hamburg arasında oynan müsabaka 189 dakika sürdü ve 2-2 sonuçlandı. Tekrar maçının 112.dakikası 1-1 geçilirken, iki oyuncusu oyundan atılan ve iki oyuncusu sakatlanarak oyunu terk etmek zorunda kalan FC Nürnberg takımının sahada yedi kişi kalması, maçın hakem kararıyla sonlandırılmasına neden oldu. Alman Futbol Federasyonu şampiyonluğu Hamburg takımına verdiyse de, sportmenlik gereği şampiyonluğun iade edilmesinin doğru olacağını kulübe iletti. Gelişmeler Hamburg ‘un unvanını Alman Futbol Federasyonuna iade etmesiyle son buldu.

Hamburg SV, 1923 sezonunda bir sezon önce futbol kamuoyunun vicdanına teslim ettiği şampiyonluk unvanını pürüzsüz bir performansla geri aldı. 1928’deyse şampiyonluk sayısını ikiye çıkarttı.

Nazi Almanya’sı döneminde Hamburg birkaç bölgesel başarı daha elde etti. 1937, 1938, 1939, 1941 ve 1945’te kazanılan küçük çaplı şampiyonluklar kulüp tarihine eklendi.

2.Dünya Savaşının son bulmasının ardından Almanya Futbol Federasyonu yeni bir lig sistemini uygulamaya koydu. Hamburg kulübü, içlerinde Werder Bremen, St Pauli, Hannover 96 gibi köklü kulüplerin de bulunduğu on iki takımın kuruculuğunu yaptığı Nord Oberliga’da (Kuzey Ligi)yer aldı.
1947’den 1963’e kadar geçen süreçte on altı sezonun on beşinde yerel şampiyonluk elde eden Hamburg sadece 1960 sezonunda bunu ulusal şampiyonluğa taşıyabildi. Şampiyonluğun baş rol oyuncularından biriyse 1953 yılında 16 yaşındayken A takımda oynamaya başlayan, profesyonel futbol yaşantısında Hamburg formasıyla beş yüze yakın resmi müsabakada dört yüzün üzerinde gol kaydeden oyuncusu Uwe Seeler’di. Seeler, on dokuz sezon boyunca Hamburg’da futbol oynayacak ve efsaneleşecekti.


1963 yılı Alman Futbol Federasyonunun ilk profesyonel liginin, Bundesliga’nın kurulmasına tanık oldu.
İçlerinde Hamburg SV’nin de yer aldığı on altı elit kulüp organizasyona davet edildi. Bundan sonraki süreç Bayern Munchen’in hegemonyasında yaşandı. Hamburg’un Bundesliga’nın kurulmasından sonraki dönemdeki ilk başarı 1975-76 sezonunda kazanılan Almanya Kupası oldu. 1976-77 sezonunda kazanılan Kupa Galipleri Kupasıysa Hamburg’un ilk uluslararası başarısı olarak tarihteki yerini aldı.

1977-78 sezonunda Hamburg tarihinde bir ilk yaşandı. 1958-62, Fenerbahçe, 1962-64 Beşiktaş, 1964-66 Avusturia Wien ve 1967-72 yılları arasında Hamburg SV forması giyen Türk futbolunun unutulmaz kalecilerinden Özcan ARKOÇ takımın teknik direktörlüğüne getirildi. UEFA Süper Kupa finalinin ikinci ayağında Liverpool karşısında alınan 6-0’lık mağlubiyet ve ligde gösterilen başarısız performans Arkoç’un teknik direktörlük öyküsünün kısa sürmesine neden oldu. Hamburg Galatasaray Maçını Canlı İzle Hamburg Gs Maçını İzle Hamburg Galatasaray Maçı Canlı Seyret. hamburg galatasaray maçını izle, hamburg gs canlı izle, hamburg gs canlı seyret, hamburg gs maçı izle, gs hamburg izle, gs hamburk maçını izle, gs hamburk maçını canlı izle, gs hamburg maçını canlı izle, galatasaray hamburg maçını internetten izle

1978-79 sezonuna Branco ZEBEK’le giren Hamburg ilk Bundesliga şampiyonluğuna ulaştı. Takip eden yıl İngiltere’nin köklü kulüplerinden Nottingham Forest ile oynanan Şampiyon Kulüpler Kupası’nın finalinin 0-1 kaybedilmesi Hamburg’un yükselişini gölgeleyemeyecekti.

1980-81 sezonu Alman devi Bayern Munchen ile Hamburg’un kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Branco ZEBEK’le geçen ikinci sezondu ve Yugoslav teknik adamın alkole olan düşkünlüğü sürekli bir şeylerin düzgün gitmesine engel oluyordu. Sezon içerisinde oluşan hoşnutsuzluklar ve çalkantılar Zebek’le yolların ayrılmasına kadar götürdü gelişmeleri. Takım, ülkemizde de yaygın görülen bir uygulamayla tam da şampiyonluk mücadelesinin içerisindeyken yardımcı antrenör Alexander Ristiç’e emanet edildi. Bu ani karar, Horst Hrubesh’li, Felix Magath’lı kadroyu şampiyonluk mücadelesinden uzaklaştırmadıysa da, Bayern Munchen sezon sonunda güçlü kalan taraf oldu.

1981 yılında Alman kulübü büyük düşünmek adına dev bir hamle yaptı. Takımın başına getirilmesi düşünülen Avusturyalı çalıştırıcı Ernst Happel, sıradan bir teknik direktörün çok ötesinde bir noktadaydı. ADO Den Hag’da başlayan teknik direktörlük kariyeri, Feyenoord, Sevilla, Club Brugge, Hollanda ulusal takımı ve Standard Liege’e kadar uzanmıştı. Hamburg yönetiminin Ernst Happel’le anlaşıldığını deklare etmesi Almanya’da yepyeni bir sayfa açtı.1981-82 sezonu müthiş bir performanstı Hamburg için. Uli Stein, Ditmar Jakobs, Franz Beckenbauer, Manfred Kaltz, Jimmy Hartwing, Felix Magath, Horsth Hrubesh, Lars Bastrup gibi dünya futbol tarihinde damgasını vuran oyuncularında da yer aldığı dev kadro, Köln, Bayern Muchen ve Kaiserslautern’in önünde ikinci Bundesliga şampiyonluğuna ulaştırdı Hamburg’u. Horsth Hrubesh ise 27 golle gol kralı oldu.

1982-83 sezonunda Happel’in Hamburg’u ışığı Almanya’nın da ötesine taşıdı. Ligi, Werder Bremen’in önünde averajla şampiyon olarak tamamlayan ekip, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası finalinde Juventus’u Atina Olimpiyat Stadında 75.000 kişi önünde 1-0 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Bu, bir şehrin içindeki potansiyeli futbol dünyasına haykırışıydı. Kulüp kurulduğu tarihten bu yana ulaşabileceği en yüksek noktaya varmıştı. Ama bu aynı zamanda düşüşün de başladığı yerdi. Hamburg Galatasaray Maçını Canlı İzle Hamburg Gs Maçını İzle Hamburg Galatasaray Maçı Canlı Seyret izlet.

1982-83 sezonunda kazanılan şampiyonluk Hamburg’un son lig şampiyonluğu oldu. 1983-84’de averajla Stuttgart’a ve 1986-87’de Bayern Munchen’e kaptırılan şampiyonluklar içlerindeki enerjinin tükenmekte olduğunun da göstergesiydi.

Günümüze kadar geçen yirmi yedi yıllık uzun süreçte Hamburg gösterdiği performansla Alman futbolunun sıradan takımlarından oldu. Almanya kupası, Almanya Lig Kupası ve İnter Toto Kupası gibi ikinci sınıf organizasyonlarda kazanılan başarılar kulübün yüzünü güldürmeye yetmedi.

2008-2009 sezonunda işler Hamburg’un istediği gibi gidiyor. Alman devi Bayern Munchen’in inişli çıkışlı performansı, Hertha Berlin, Hoffenheim ve Wofsburg gibi deneyimsiz adayların şampiyonluk yarışının içinde oluşu “Dinozor” un iştahını kabartıyor. Başkan Hoffman’ın “Geri dönüş için doğru zaman” sözleriyse Hamburg’un niyetini açıkça ortaya koyuyor. tags: hamburg galatasaray maçını izle, hamburg gs canlı izle, hamburg gs canlı seyret, hamburg gs maçı izle, gs hamburg izle, gs hamburk maçını izle, gs hamburk maçını canlı izle, gs hamburg maçını canlı izle, galatasaray hamburg maçını internetten izle

Kadro yapısı ve oyun sistemi
Takımın başında Hollandalı teknik adam Martin Jol görev yapıyor. Sezon boyunca pek çok kez 4-4-2, 4-1-2-1-2, 4-2-3-1 ve 4-3-3 oyun formasyonları arasında değişkenlik gösterdi Jol’un tercihleri.

Savunma (**)
4’lü savunmanın sağında tercihe göre tipik “ful bek” özelliklere sahip genç Jerome Boateng ya da stoper özellikli Guy Demel forma giyiyor. Jol bu bölgede Boateng’e forma şansı tanıdığında, Demel savunmanın ortasına çekiliyor ve bu bölgenin değişmez oyuncusu Brezilyalı Alex Silva ile birlikte fizik gücü oldukça üst düzeyde bir tandem oluşturuyorlar. Guy Demel savunmanın sağında kullanıldığındaysa Alex Silva’nın yanına Danimarkalı Gravgaard ya da Hollandalı Joris Mathijsen forma giyiyor. Her iki tercihte savunmanın teknik ve fiziksel kalitesini gözle görülür ölçüde düşürüyor. Yorulmak bilmeyen Kamerunlu Timothee Atouba’nın yokluğunda savunmanın sol tarafında alternatifsiz ismi Marcell Jansen. Genç kanat savunucusunun inatçı oyun karakteri O’nu Alman ulusal takımının da aranan oyuncusu yapıyor.Orta alan (***)
Nigel de Jong’un Manchester City’ye transferinin ardından Martin Jol pek çok maçta Mathijsen’i orta alanda savunmaya dönük bölgede görevlendirdi. Deneyimli oyuncu fizik gücüyle bu bölgeyi kapatıyorsa da teknik özelliklerinin zayıf oluşu, pas trafiğini yönlendirebilecek yeterliliğe sahip olmayışı baskı altında hata yapmasını sağlıyor. Takımın sahaya 4-1-2-1-2 formasyonuna göre yayıldığı maçlarda Hollandalının önünde Dennis Aogo ve David Jarolim görev yapıyor. Özellikle kaptan Jarolim’in Hamburg orta alanın en önemli silahı olduğunu belirtmeliyiz. O’nun dinamizmi, deneyimleri ve görev bilinci orta alanı ayakta tutuyor. Jol, Jarolim’in görev yapmadığı tek lig maçında Bastian Reinhardt’a forma vermişti. Hamburg orta alanının yaratıcı tarafını Piotr Trochowski oluşturuyor. Genç oyuncunun pas yeteneği, adam eksiltme becerisi, zekası ve üstün futbol öngörüsü göz önünde bulundurulduğunda Galatasaray’ın özellikle onun görev bölgesini kalabalık tutup bu oyuncuya kendini ortaya koyma şansını vermemesi gerektiğini söyleyebiliriz.  tags: hamburg galatasaray maçını izle, hamburg gs canlı izle, hamburg gs canlı seyret, hamburg gs maçı izle, gs hamburg izle, gs hamburk maçını izle, gs hamburk maçını canlı izle, gs hamburg maçını canlı izle, galatasaray hamburg maçını internetten izle.

Forvet(****)
Hamburg’un en etkili bölgesi kuşkusuz forvet hattı. Bu bölgede görev yapan İvica Oliç’in fizik gücü ve sürati rakip savunmalar için büyük tehdit oluşturuyor. Hırvat santrfor, bu sezon forma giydiği 38 resmi maçta 18 gol, 3 asistlik performansla oynadı. Oliç’in yanında bir başka Hırvat Mladen Petriç görev yapıyor. 28 yaşındaki forvet, fiziksel üstünlüğü, hava toplarındaki hakimiyeti, gol vuruşlarındaki becerisi, gol bölgelerine girişi ve sezgileriyle modern “striker” profili çiziyor. Mükemmel sol ayağını, etkili sağ ayağıyla destekleyebilmesi Petriç’i pozisyon ayırt etmeksizin gole yaklaştırıyor. Oliç ve Petriç’in uyumu, birbirlerine bakmaksızın birbirlerine anlayabilecek ölçüde yakınlıkları ve birbirini tamamlar nitelikteki oyun tarzları Hamburg forvet hattının en önemli avantajı kuşkusuz. Tüm bunlara Perulu santrfor Paolo Guerrero’nun kalitesi de eklenince, ligde atılan 34 golün 21’ini yüklenen bir forvet üçlüsü ortaya çıkıyor. Hamburg Galatasaray Maçını Canlı İzle Hamburg Gs Maçını İzle Hamburg Galatasaray Maçı Canlı Seyret,tags: hamburg galatasaray maçını izle, hamburg gs canlı izle, hamburg gs canlı seyret, hamburg gs maçı izle, gs hamburg izle, gs hamburk maçını izle, gs hamburk maçını canlı izle, gs hamburg maçını canlı izle, galatasaray hamburg maçını internetten izle.Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !